Granátové jablko zlepšuje erekci i zdraví prostaty

epivyziva.cz/
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Granátové jablko zlepšuje erekci i zdraví prostaty

Říká se, že co je dobré pro vaše srdce, je dobré i pro váš penis. Pro granátové jablko to platí stoprocentně – mnohokrát vědecky potvrzená už byla jak jeho schopnost snižovat cholesterol a zlepšovat zdraví cév, tak i pozitivní vliv na erekci.

Je to vlastně logické. Aby došlo ke ztopoření penisu, musí se houbovitá tělesa v jeho nitru nalít krví. To se však může stát jen za předpokladu, že do nich ta krev vůbec doteče. Má-li ovšem muž cévy zanesené aterosklerotickými pláty, trpí nedostatkem krevního zásobení nejen jeho srdce a mozek, ale i jeho penis. A naopak: podaří-li se nám zlepšit kondici a zdraví cév, zlepší se i erekce.

Dvojitě slepá studie, jíž se zúčastnilo 53 mužů se středně těžkou poruchou erekce, například prokázala účinnost každodenního popíjení džusu z granátového jablka. Po čtyřech týdnech došlo ke zlepšení schopnosti erekce u 79 % zúčastněných. Podobně funguje i extrakt z granátového jablka užívaný jako doplněk stravy.

Klíčem k tomuto blahodárnému působení je schopnost granátového jablka, konkrétně v něm obsažené kyseliny ellagové a dalších prospěšných látek, ovlivňovat proběh tzv. epigenetických procesů. Jde o chemické reakce, které dokáží doslova zapínat a vypínat jednotlivé geny v naší DNA, a tím ovlivňovat celou řadu procesů v těle – erekci nevyjímaje.

5 blahodárných účinků granátového jablka na mužské zdraví

 1. Redukuje aterosklerotické pláty
  Pravidelné popíjení džusu z granátového jablka nebo užívání extraktu snižuje hladinu LDL cholesterolu, omezuje peroxidaci krevních lipidů, což je proces nutný pro tvorbu aterosklerotických plátů, a dokonce dokáže i redukovat aterosklerotické pláty již vzniklé. Tím zlepšuje průtok krve cévami, včetně těch, které zásobují tkáně penisu.
 2.  Podporuje produkci oxidu dusnatého
  Oxid dusnatý je důležitá signální molekula, která v těle mimo jiné dává pokyn pro vazodilataci neboli rozšíření cév. Díky tomu nejen výrazně poklesne krevní tlak, ale zlepší se i prokrvení všech částí těla, penis nevyjímaje. A jak už jsme psali: více krve, více erekce.
 3.  Zlepšuje plodnost
  Granátové jablko zvyšuje koncentraci spermií v ejakulátu i jejich pohyblivost a zvyšuje hustotu spermatogenních buněk, v nichž spermie ve varlatech vznikají. Jeho užívání navíc v rámci jedné studie snížilo ve spermatu o 63 % obsah malondialdehydu (MDA), což je chemikálie ze životního prostředí, která snižuje produkci spermií.
 4. Udržuje prostatu v kondici
  Hlavní příčinou tzv. hyperplasie neboli zbytnění prostaty je přeměna testosteronu na dihydrotestosteron, což je hormon, který způsobuje překotné množení buněk prostaty. Důležitou roli v této biochemické reakci hraje její katalyzátor, enzym 5-alfa reduktáza. A právě granátové jablko snižuje aktivitu genu pro tvorbu tohoto enzymu, což má pozitivní vliv nejen na zdraví prostaty, ale i na kvalitu vlasového porostu (dihydrotestosteron je totiž i hlavní příčinou mužského plešatění).
 5. Působí proti rakovině prostaty
  Granátové jablko díky svému epigenetickému působení brzdí růst nádorových buněk prostaty, a to včetně jejích velmi agresivních typů. Zároveň podporuje apoptózu čili programovanou buněčnou smrt poškozených buněk. Studie provedená na Kalifornské univerzitě prokázala 12% pokles proliferace (rychlé, nekontrolované množení buněk) a 17% zvýšení apoptózy. Granátové jablko ovšem působí i proti dalším typům nádorů, například plic či tlustého střeva.

Newsletter

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK A MĚJTE VŽDY ČERSTVÉ INFORMACE

Nejčtenější články

Epigenetika a oční onemocnění III. – zelený zákal
Revmatoidní artritida
Epivyziva.cz - Deprese Zkuste kurkumin nebo omega-3
Deprese? Zkuste kurkumin nebo omega-3!
Testosteron – esence mužnosti: 8 věcí, které o něm nejspíš nevíte
COVID-19 z pohledu epigenetiky: Jak pomoci tělu k lepší obraně před infekcí?

Související příspěvky

epivyziva-cz-zahady-strevniho-mikrobiomu-cesta-k-fungujici-imunite-03102022

Záhady střevního mikrobiomu: Cesta k fungující imunitě

epivyziva.cz/
epivyziva-cz-7-kroku-jak-se-zbavit-visceralniho-tuku-30082022

7 kroků, jak se zbavit viscerálního tuku

epivyziva.cz/
epivyziva-cz-5-potravin-pro-lepsi-funkci-oci-30082022

5 potravin pro lepší funkci očí

epivyziva.cz/
epivyziva-cz-vykonny-mozek-v-kazdem-veku-17082022

Výkonný mozek v každém věku

epivyziva.cz/