Kontakt

Tým EpiVýživa.cz

Blanka Gololobovová
epivyziva (@) epivyziva.cz

Provozovaltel stránek:
Mgr. Blanka Gololobovová
Jakutská 852/8
100 00 Praha 10

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

25 Komentářů

  1. Jana Pyšná

    Hezký den, četla jsem si na vašich stránkách.. nesmírně zajímavé informace.
    Prosím, je možné se s Vámi nějak spojit? mail či telef.? zajímá mě oblast epigenetiky..zejména epigalokatechin galát. Manžel trpí Parkinsonovou nemocí… Velmi děkuji za Vaši odezvu. S přáním všeho dobrého JP.

  2. Viktor Kisan

    Dobrý deň
    Dostal som nejaké hroznové jadierka.
    Môžem si ich sám nejako pomlieť a užívať?

    Ďakujem

  3. blanka

    Užívání hroznových jadérek možné je, spíše než mletí bych ale volila například nadrcení v hmoždíři. Když je dáte do mlýnku, tak to nejcennější – olej – zůstane v mlecím mechanismu, a vy budete jíst bezcenné šlupky.

  4. Fedor Midanko

    Vazena pani Gololobovova,
    Vazeny pane Svoboda,

    dekuji za informace, ktere jsou velice uzitecne pro vsechny kdo ma moznost na internetu jenom trochu o sve zdravi v mladosti se postarat. Pokud je clovek mlad nepada mu na pamet se o to zajimat. Je to velika chyba, jelikoz to co se v soucasnosti dostava v ruznych potravinovych variantach na stul je ochuzeno pres umela hnojiva a chemickymi postriky , ktere prinaseji velike profity druhym kteri maji zvlastni ochranu a pfarmaceuticky prumysl take vydelava to co si naplanuje. Jak a co uzivat od mladi je velice tezke doporucovat, je to jako sporeni penez pro starsi leta i toto su musi mladi lide uvedomit a zacit jiz v mladi s tim zacit uzivat to co jim ve stari pomuze a mohou cely zivot bez velikych problemu krasne prozit. I toto by se melo ve skolach i jako matematika i fyzika ucit.

    1. blanka

      Dobrý den,
      máte naprostou pravdu, obávám se ale, že bude ještě hodně dlouho trvat, než se začnou o své zdraví starat i lidé, kteří zatím žádnými obtížemi netrpí. Náš zdravotnický systém bohužel lidi k prevenci moc nemotivuje. Jinak moc děkujeme za chválu a doufáme, že vám i nadále budeme přinášet užitečné informace. S pozdravem
      Blanka Gololobovová

  5. Petra

    Dobrý den,
    ráda bych se zeptala, který z vašich výrobků je vhodný použít při nově vzniklé epilepsii u pětiletého dítěte.
    Děkuji, Petra

    1. blanka

      Dobrý den,
      velká řada případů epilepsie má skutečně epigenetické příčiny, i když to neplatí stoprocentně. Vesměs úspěšné byly i studie mapující účinnost některých živin při léčbě epilepsie, zatím však vesměs probíhaly na dospělých pacientech, nikoliv na dětech. Ve vašem případě bych určitě doporučila omega3, ty mají výrazný pozitivní efekt téměř na všechno, co se týká mozku, a jejich užívání je vhodné i pro děti. Prodávají se navíc i ve formě ochuceného oleje, takže dítě nemusíte trápit polykáním kapslí. Můžete je zkusit doplnit třeba astaxantinem, ale spíše v nízkém dávkování (pokud máte tablety po 4 mg, tak obden). V případě, že dítě odmítá kapsle, je možné z nich obsah vysypat a rozmíchat v trošce vody – není to sice zrovna dobrota, ale dá se to pozřít.
      Proti epilepsii je účinný i vitamin D3, jehož užívání je vhodné i u dětí. Navíc je možné ho kombinovat s omega3 i astaxantinem. Vhoodné by mohlo být i OPC (extrakt z hroznových jader), ten však spíše samostatně. U dospělých je poměrně účinný i kurkumin (v kombinaci s piperinem), ten je však pro děti problematický. Z kapsle ho vysypat nelze, je silně palčivý, a dokonce může dráždit žaludek i po pozření kapsle. Vhodný pro děti není ani resveratrol, protože jde o fytoestrogen, nebo granátové jablko, které zase ovlivňuje metabolismus testosteronu. S pozdravem
      Blanka Gololobovová

      1. Petra

        Mockrát Vám děkuji za odpověď, začneme s omega 3 a uvidíme jestli zaznamenáme nějaké pokroky.
        Přeji Vám krásný den a ještě jednou děkujeme .
        Petra

  6. Anna Dobiašová

    Dobrý deň,
    chcela by som vedieť či aj na Slovensku existuje škola epivýživa alebo niečo podobné.
    Zaujíma ma to.
    Vopred Vám ďakujem

    1. blanka

      Dobrý den, o situaci na Slovensku nemám přesné informace, ale o ničem takovém nevím. My sami se možnosti uskutečnění školení na Slovensku se nebráníme, je pro nás ale komplikované z Čech vše organizačně zajistit. Pokud by se ale našel někdo, kdo by seminář zorganizoval, rádi přijedeme.

  7. Natasa Puskinova

    Dobry den, budu sa konat seminare a skolenia aj na Slovensku? Tato tema je nesmierne zaujimava a rada by som sa o epigenetike dozvedela viac, aby som ju mohla vyuzivat v zivote. Dakujem, vela uspechov Vam prajem,
    Natasa

    1. blanka

      Dobrý den,
      možnosti seminářů na Slovensku se nebráníme, je pro nás ale komplikované z Čech vše organizačně zajistit. Pokud by se tedy našel někdo, kdo by seminář zorganizoval, rádi přijedeme.

  8. Jana Maršíková

    Dobrý den,

    chtěla jsem se zeptat, zda byste mi mohli doporučit vhodný výrobek na vypadávání vlasů u žen.
    Děkuji za odpověď. S pozdravem

    Jana Maršíková

    1. blanka

      Dobrý den,
      zatímco u mužů je situace mnohem jednoznačnější, protože příčinou padání vlasů v drtivé většině případů přeměna testosteronu na DHT, u žen bývá padání vlasů mnohem komplikovanější. Příčin totiž může být celá řada. DHT může rovněž hrát roli, proto se určitě vyplatí vyzkoušet i přípravky obvykle doporučované u mužů (tj. kurkumin společně s piperinem nebo granátové jablko). Zároveň je vhodné pracovat i na zmírnění stresu a odstranění negativních psychických faktorů, z doplňků stravy pak mohou být vhodné adaptogeny a ty s pozitivním účinkem na psychiku – omega3, granátové jablko, šafrán, spirulina…

  9. Magda M.

    Dobrý den, ráda bych se více dověděla o proteinu MPG, lze o něm něco více zjistit, popř. je možné jej sehnat?
    Děkuji za radu…

    1. blanka

      Dobrý den,
      MPG protein je určitě velice zajímavá substance, zejména pro svou schopnost podporovat opravy poškozené DNA. Výzkumů však zatím bylo provedeno jen málo, takže bych zatím raději zachovávala určitou opatrnost, a ani osobní zkušenost s ním nemám. Pokud vím, tak u nás k sehnání není.

  10. Věra

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné brát kurkumu(2 denně 5kapek) a sisak bajkalsky? Dal by se k tomu pít čaj bancha? Děkuji za odpověď.

    1. blanka

      Dobrý den,
      šišák a kurkumu v zásadě je možné kombinovat – šišák je obecně vhodný ke kombinacím, na rozdíl od kurkumy ale není vhodný pro dlouhodobé užívání. Čaj bancha přitom pít můžete, ale spíše odděleně. Obecně platí, že pokud si nejsme jistí vhodností kombinace, vložíme mezi užití složek alespoň tříhodinovou přestávku.

  11. Mojmír Malý

    Dobrý den, mám dotaz, jestli bude školení 20.3.2020 Epigenetika a epivýživa 1stupeň, tento rok ještě v jiném termínu?

    1. blanka

      Dobrý den,
      omlouvám se za pozdní odpověď. Vzhledem k současné situaci jsou prozatím všechna školení zrušena. O dalších termínech budeme rozhodovat až podle vývoje opatření, šance, že se něco uskuteční dříve než v září, je ale hodně malá.

  12. Věra Třísková

    Dobrý den, vaše stránky jsem si oblíbila, často se k nim vracím. Ráda bych se dozvěděla nějaké informace k vysokému tlaku. V lexikonu nemocí není zmínka . Díky Věrka.

  13. Jaromír

    Dobrý den, je prosím Vás oxid dusnatý účinný na snížení krevního tlaku? Popřípadě jak se dá aplikovat , nebo můžete mi v tomhle problémů nějak poradit. Jsem 49 letý celoživotní sportovec. Celoročně aktivně běh ,v létě kolo,tenis, inline brusle.
    Předem děkuji za radu
    Pospíšil

    1. blanka

      Dobrý den,
      oxid dusnatý na snížení tlaku účinný je, protože roztahuje cévy, a tím pádem má srdce, zjednodušeně řečeno, méně práce do cév krev „protlačit“. Aplikovat jako takový se ale nedá, je potřeba zajistit, aby vznikl uvnitř organismu. Umějí to některé léky (na tomto principu funguje i Viagry), anebo je možné toho dosáhnout i přírodní cestou. K tomu je zaprvé třeba konzumovat hodně přírodních zdrojů látek, z nichž oxid dusnatý vzniká, což znamená především zeleninu (přeborníkem je v tomto směru červená řepa). Vhodné jsou i doplňky stravy, které podporují mechanismy, jež se na vzniku NO podílejí, například produkci potřebných enzymů. Jde například o granátové jablko nebo arginin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejčtenější články

Jak omladit svou pokožku? Podpořte tvorbu kolagenu
Enzym AMPK: klíč k hubnutí a sportovní výkonnosti
Až se podzim zeptá… 8 cest, jak podpořit imunitu ještě v létě
Mučenka
Porucha vnitřních hodin souvisí s rakovinou i obezitou