Kontakt

Tým EpiVýživa.cz

Filip Svoboda
svoboda (@) epivyziva.cz

Blanka Gololobovová
epivyziva (@) epivyziva.cz

Provozovaltel stránek:
Bc. Filip Svoboda
U Sokolovny 459
790 01 Jeseník
IČ: 65122801

 

 1. Hezký den, četla jsem si na vašich stránkách.. nesmírně zajímavé informace.
  Prosím, je možné se s Vámi nějak spojit? mail či telef.? zajímá mě oblast epigenetiky..zejména epigalokatechin galát. Manžel trpí Parkinsonovou nemocí… Velmi děkuji za Vaši odezvu. S přáním všeho dobrého JP.

 2. Dobrý deň
  Dostal som nejaké hroznové jadierka.
  Môžem si ich sám nejako pomlieť a užívať?

  Ďakujem

 3. Užívání hroznových jadérek možné je, spíše než mletí bych ale volila například nadrcení v hmoždíři. Když je dáte do mlýnku, tak to nejcennější – olej – zůstane v mlecím mechanismu, a vy budete jíst bezcenné šlupky.

 4. Vazena pani Gololobovova,
  Vazeny pane Svoboda,

  dekuji za informace, ktere jsou velice uzitecne pro vsechny kdo ma moznost na internetu jenom trochu o sve zdravi v mladosti se postarat. Pokud je clovek mlad nepada mu na pamet se o to zajimat. Je to velika chyba, jelikoz to co se v soucasnosti dostava v ruznych potravinovych variantach na stul je ochuzeno pres umela hnojiva a chemickymi postriky , ktere prinaseji velike profity druhym kteri maji zvlastni ochranu a pfarmaceuticky prumysl take vydelava to co si naplanuje. Jak a co uzivat od mladi je velice tezke doporucovat, je to jako sporeni penez pro starsi leta i toto su musi mladi lide uvedomit a zacit jiz v mladi s tim zacit uzivat to co jim ve stari pomuze a mohou cely zivot bez velikych problemu krasne prozit. I toto by se melo ve skolach i jako matematika i fyzika ucit.

  1. Dobrý den,
   máte naprostou pravdu, obávám se ale, že bude ještě hodně dlouho trvat, než se začnou o své zdraví starat i lidé, kteří zatím žádnými obtížemi netrpí. Náš zdravotnický systém bohužel lidi k prevenci moc nemotivuje. Jinak moc děkujeme za chválu a doufáme, že vám i nadále budeme přinášet užitečné informace. S pozdravem
   Blanka Gololobovová

 5. Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, který z vašich výrobků je vhodný použít při nově vzniklé epilepsii u pětiletého dítěte.
  Děkuji, Petra

  1. Dobrý den,
   velká řada případů epilepsie má skutečně epigenetické příčiny, i když to neplatí stoprocentně. Vesměs úspěšné byly i studie mapující účinnost některých živin při léčbě epilepsie, zatím však vesměs probíhaly na dospělých pacientech, nikoliv na dětech. Ve vašem případě bych určitě doporučila omega3, ty mají výrazný pozitivní efekt téměř na všechno, co se týká mozku, a jejich užívání je vhodné i pro děti. Prodávají se navíc i ve formě ochuceného oleje, takže dítě nemusíte trápit polykáním kapslí. Můžete je zkusit doplnit třeba astaxantinem, ale spíše v nízkém dávkování (pokud máte tablety po 4 mg, tak obden). V případě, že dítě odmítá kapsle, je možné z nich obsah vysypat a rozmíchat v trošce vody – není to sice zrovna dobrota, ale dá se to pozřít.
   Proti epilepsii je účinný i vitamin D3, jehož užívání je vhodné i u dětí. Navíc je možné ho kombinovat s omega3 i astaxantinem. Vhoodné by mohlo být i OPC (extrakt z hroznových jader), ten však spíše samostatně. U dospělých je poměrně účinný i kurkumin (v kombinaci s piperinem), ten je však pro děti problematický. Z kapsle ho vysypat nelze, je silně palčivý, a dokonce může dráždit žaludek i po pozření kapsle. Vhodný pro děti není ani resveratrol, protože jde o fytoestrogen, nebo granátové jablko, které zase ovlivňuje metabolismus testosteronu. S pozdravem
   Blanka Gololobovová

   1. Mockrát Vám děkuji za odpověď, začneme s omega 3 a uvidíme jestli zaznamenáme nějaké pokroky.
    Přeji Vám krásný den a ještě jednou děkujeme .
    Petra

Zanechat odpověď
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. *